شهرک صنعتی پتروشیمی در لرستان احداث می‌شود

Rate this post

سه‌شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴

خرم آباد – مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان از ایجاد شهرک صنعتی غیر دولتی پتروشیمی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی شهرک های صنعتی لرستان فرزاد محمدی اظهار داشت: پس از تصویب ایجاد شهرک صنعتی پتروشیمی در سفر هیئت دولت به استان، تهیه و تکمیل همه مستندات مورد نیاز، بررسی و تائید آن توسط سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران جواز تاسیس اولین شهرک صنعتی غیر دولتی پتروشیمی لرستان توسط شرکت شهرکهای صنعتی لرستان صادر شد.

وی با بیان اینکه ایجاد و احداث شهرک های تخصصی صنعتی در استان لرستان یک امر ضروری است گفت: با احداث این گونه شهرک ها از پراکندگی صنایع آلاینده جلوگیری می شود.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان گفت: در این راستا لرستان به عنوان استانی در حال توسعه از ظرفیتهای خوبی برای ایجاد شهرکهای غیردولتی برخوردار بوده و مقدمات اجرایی آن‌ها نیز پیشرفت‌هایی داشته است.

محمدی در ادامه عنوان کرد: از این پس پتروشیمی لرستان همانند سایر شهرکهای صنعتی کشور می تواند به موجب ماده ۱۱۱ از قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب از امتیازات مقرر در قانون راجع به تاسیس شهرکهای صنعتی برخوردار باشد.

وی اظهار داشت: ایجاد این شهرک تخصصی غیر دولتی با توجه به وجود مجتمع فعلی پتروشیمی به عنوان صنایع بالا دستی و مادر زمینه را برای ایجاد صنایع پایین دستی مرتبط با محصولات تولیدی مجتمع یاد شده فراهم می کند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان ادامه داد: امیدواریم با ایجاد این شهرک تخصصی زمینه را برای تحرک در اقتصاد استان و ایجاد اشتغال پایدار و افزایش نرخ رشد مشارکت اقتصادی فراهم کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *