صدور ۱۲ جواز تاسیس واحد صنعتی آب معدنی طی سالجاری کهگیلویه و بویراحمد

Rate this post

اقتصادي ۱۳۹۴/۱۱/۱۶

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۴ جواز تاسیس واحد صنعتی آب معدنی جدید طی سال جاری صادر شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد داریوش دیودیده در حاشیه بازدید از واحدهای آب معدنی شهرستان بویراحمد افزود: حجم سرمایه گذاری این تعداد جواز تاسیس صنعتی آب معدنی با پیشرفت فیزیکی بین ۵ تا ۸۰ درصد افزون بر ۵۴۰ میلیارد ریال است.

وی بیان کرد: با بهره برداری از این واحدها ۴۱۴ فرصت شغلی جدید در استان ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۴ کارخانه آب معدنی با سرمایه گذاری ۵۹۰ میلیارد ریالی در سطح استان در حال فعالیت هستند.

دیودیده تصریح کرد: هم اکنون بازار جنوب کشور در سیطره آب معدنی تولیدی استان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر محصولات تولیدی آب معدنی این استان بزرگ جنوبی کشور از جمله بوشهر، بندرعباس، خوزستان و فارس توزیع می شود و با توجه به کیفیت و توان رقابتی قابلیت عرضه در سراسر کشور و کشورهای همسایه بخصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس را نیز داراست.

دیودیده تصریح کرد: توسعه صادرات آب معدنی کهگیلویه و بویراحمد با تنوع تولید و برندسازی محقق می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از ظرفیت های مطلوب کهگیلویه و بویراحمد را فراوانی چشمه ‌های آب معدنی دانست و بر استفاده از این ظرفیت عظیم و خدادادی در راستای تولید، اشتغالزایی و توسعه استان تاکید کرد.

دیودیده عنوان کرد: صادرات آب معدنی استان یکی از برنامه های ویژه خواهد بود و در این راستا برندسازی، بسته بندی مناسب، تنوع محصولاتی در شکل های مختلف و متناسب با سلیقه مصرف کننده، مطلوبیت و کیفیت، قیمت، تبلیغات و بازاریابی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار خواهد بود.

وی بازاریابی و هزینه بالای حمل و نقل را از مهم ‌ترین مشکلات کارخانه ‌های بسته ‌بندی و توزیع آب معدنی استان عنوان و اظهار کرد: نبود زیر ساخت شبکه‌ای حمل و نقل مناسب و مشکلات جاده‌ای در کشور، بخصوص در کهگیلویه و بویراحمد و همچنین طولانی بودن مسیر باعث افزایش هزینه حمل و نقل این کارخانه ‌ها می‌شود.

به گزارش ایسنا، رتبه دوم استان کهگیلویه و بویراحمد در منابع آبهای سطحی کشور با ۸٫۵ میلیارد متر مکعب در سال که ۱۰ درصد آب کشور را شامل می شود کهگیلویه و بویراحمد را بهشتی در امر سرمایه گذاری در تولید آب معدنی کرده است.

در حال حاضر محصولات تولیدی آب معدنی استان کهگیلویه و بویراحمد در استانهای بزرگ جنوبی کشور از جمله بوشهر، بندرعباس، خوزستان و فارس توزیع می شود و با توجه به کیفیت و توان رقابتی قابلیت عرضه در سراسر کشور و کشورهای همسایه بخصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس را نیز داراست.

خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *