معافيت هاي مالياتي ۵ تا ۱۳ ساله براي واحدهاي هاي جديد

Rate this post

سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴

پايگاه خبري معدن نيوز- اصلاحيه جديد قانون ماليات هاي مستقيم، معافيت هاي ۵ تا ۱۳ ساله براي واحدهاي جديد صنعتي و معدني در نظر گرفت.

به گزارش پايگاه خبري معدن نيوز، بر اساس ماده ۱۳۲ اصلاحيه قانون ماليات هاي مستقيم، همه واحدهاي صنعتي و معدني غير دولتي که از اول فروردين ۹۵ پروانه بهره برداري دريافت مي کنند، در صورت تاسيس واحد صنعتي و معدني در «مناطق معمولي» از معافيت ۵ ساله و در «شهرک هاي صنعتي يا مناطق ويژه» از معافيت ۷ ساله مالياتي برخوردار مي‌شوند.

همچنين، تاسيس کنندگان واحدهاي صنعتي و معدني در «مناطق کمتر توسعه يافته» يا «شهرک هاي صنعتي مستقر در مناطق ويژه» به ترتيب مشمول معافيت مالياتي «۱۰ ساله» و «۱۳ ساله» مي شوند.

بر اساس اين گزارش، براساس ماده۱۳۲ اصلاحيه قانون ماليات هاي مستقيم، در مناطق کمتر توسعه يافته، بعد از دوره معافيت، تا زماني که درآمد مشمول ماليات واحد به ۲ برابر سرمايه ثبت و پرداخت شده برسد، ماليات با نرخ صفر محاسبه مي شود و پس از آن، ماليات متعلقه با نرخ ۲۵ درصد محاسبه و دريافت خواهد شد.

همچنين، واحدهاي مذکور بايد بيرون از شعاع ۱۲۰ کيلومتري تهران، ۵۰ کيلومتري اصفهان و ۳۰ کيلومتري مراکز ساير استان ها و شهرهاي بيش از ۳۰۰ هزار نفر باشند. در ساير مناطق نيز بعد از دوره معافيت، چنانچه درآمد مشمول ماليات واحد، معادل سرمايه ثبت و پرداخت شده باشد ۵۰ درصد درآمدِ مشمول ماليات با نرخ صفر و ۵۰ درصد باقي مانده با نرخ ۲۵ درصد خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *