۵۰ واحد صنعتی دورود غیرفعال است

Rate this post

معطلی ۶۵ واحد صنعتی در حد جواز تاسیس

جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴

۵۰ واحد صنعتی در شهرستان دورود براثر رکود موجود در بازار عرضه و تقاضای محصولات و معوقات بانکی غیرفعال شد

ماشاالله نعمتی در گفت‌وگو با تسنیم در دورود، در رابطه با وضعیت صنایع این شهرستان، اظهار داشت: از ۲۰۳ واحد صنعتی شهرستان دورود ۱۵۳ واحد فعال و ۵۰ واحد صنعتی غیرفعال است.

وی بابیان اینکه ۶۵ واحدهای صنعتی در شهرستان دورود تنها در حد صدور جواز تأسیس باقی‌مانده‌اند، افزود: رکود موجود در بازار عرضه و تقاضای محصولات، معوقات اقساط بانکی و عدم توان آن‌ها در بازپرداخت اقساط سنگین سبب غیرفعال شدن بخشی از واحدهای صنعتی این شهرستان شده است.

فرماندار دورود عنوان کرد: عدم ارائه تسهیلات موردنیاز سرمایه در گردش و سرمایه ثابت، بدهی‌های معوقه واحدهای تولیدی به شرکت‌های خدماتی مانند گاز از جمله مشکلات برخی از این واحدهای صنعتی است.

وی تعداد پرونده‌های صادره واحدهای صنعتی شهرستان دورود را ۲۶۸ پرونده برشمرد و بیان کرد: عدم ارائه مجوز برداشت از سوی امور آب سبب غیرفعال شدن برخی از واحدهای ماسه شویی شهرستان دورود شده است.

نعمتی به برنامه‌های دولت برای احیاء واحدهای تعطیل‌شده این شهرستان اشاره کرد و گفت: مشکلات واحدهای تعطیل‌شده و پیگیری مسائل مربوط به این واحدهای صنعتی در ستاد تسهیل استان بررسی می‌شود تا با حمایت از این واحدها از طریق اقدامات مقتضی بتوان رونق اقتصادی و شرایط خروج از رکود فعلی را فراهم کرد.

وی در رابطه با وضعیت بیکاری در شهرستان دورود، تصریح کرد: نرخ بیکاری در این شهرستان ۱۵ درصد است و در حال حاضر نام هشت هزار و ۲۴۳ بیکار در این شهرستان به ثبت رسیده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *