صدور پروانه بهره برداری از نرم‌افزار متوقف شد

Rate this post

هفته نامه بزرگراه فناوری – بحث صدور پروانه بهره‌برداری از نرم‌افزار که از سال ۸۱ در وزارت صنایع و معادن آغاز شده بود، متوقف شد.

یک مقام آگاه، در گفت‌وگو با هفته‌نامه بزرگراه فناوری با بیان مطلب فوق افزود: از پنج سال پیش طرحی به‌عنوان تلقی شدن نرم افزار به عنوان یک صنعت در وزارت صنایع و معادن مطرح شد که در ادامه این طرح با اصلاحاتی در سه گرایش نرم افزار، سخت افزار و سیستم ها به تصویب رسید. به موجب این طرح پدیدآورندگان نرم افزار با ارایه یک نسخه از نرم افزار خود به این وزارتخانه و اخذ پروانه بهره برداری می توانستند از تسهیلات بانکی و معافیت های مالیاتی بهره مند شوند.

این مقام آگاه در ادامه افزود: در دولت پیشین نرم افزار به عنوان یک صنعت مستقل و استراتژیک پذیرفته شد و طرح صدور پروانه بهره برداری به جهت حمایت از پدیدآورندگان آن مورد تصویب قرار گرفت.

او ادامه داد: در حال حاضر به دلیل اعتراض وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به این طرح وزارت صنایع و ادعای متولی بودن این وزارت خانه در بخش نرم افزار، وزارت صنایع طرح صدور پروانه بهره برداری از نرم افزار را متوقف کرده و تاکنون نیز هیچ تصمیمی از سوی نهادهای ذی ربط، پیرامون آینده این طرح ارایه نشده است.

وی درپایان تاکید کرد: هم اکنون با یک تغییر مدیریتی تمام سرنوشت یک طرح به زیر سوال می رود که این امر بیانگر عدم تحقیقات کارشناسانه پیرامون مسایلی از این دست است.

بر اساس این گزارش وزارت صنایع و معادن از این پس اقدام به ارایه پروانه بهره برداری از نرم افزار نکرده و به شرکت هایی که پیش از این نیز موفق به اخذ پروانه شده بودند نیز اعلام کرده نسبت به تمدید پروانه آنها اقدام نخواهد کرد.

Weekly Highway Technology – Talk software licensing operation that was started 81 years at the Ministry of Industries and Mines, stopped.

hardware and systems adopted.

The source said the previous administration software as a strategic industry and independent operation of the licensing scheme was accepted and approved in support of its creators.

the relevant institutions about the future of this plan yet.

He said at the end: now with a change of management all called into question the fate of a proposal to the conclusion that no expert research on issues of this kind.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *