شرایط دریافت پروانه بهره برداری برای واحدهای تولید کننده نرم افزار تسهیل شد

Rate this post

شرایط دریافت پروانه بهره برداری برای واحدهای تولید کننده نرم افزار در وزارت صنعت ، معدن و تجارت تسهیل شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات ،وزارت صنعت، معدن و تجارت در این خصوص گفت : با آغاز به کار دولت یازدهم و عنایت ویژه به صنعت نرم افزار که از صنایع سبز و پیشرفته محسوب می شود، بازنگری بر روی دستورالعمل دریافت پروانه بهره برداری نرم افزار آغاز شده بود.

مهندس فرزاد اسماعیل زاده با اشاره به برگزاری جلسات جهت بازنگری بر روی دستور العمل پروانه بهره برداری افزود: تشکیل جلسات کارشناسی متعدد و بررسی های لازم دستورالعمل جاری تسهیل شد و شرایط اعطای این پروانه براساس معیارهای جدید و با تکیه بر استانداردها و خدمات پس از فروش، مجددا تهیه و به امضای وزیر صنعت ، معدن و تجارت رسید.

وی در ادامه ضمن تاکید بر روند تسهیل در شرایط دریافت پروانه بهره برداری اظهار داشت : از این پس شرکت های نرم افزاری میتوانند با شرایط ساده تری از تسهیلات این پروانه نظیر معافیت مالیاتی چهار ساله، در اولویت بودن دریافت تسهیلات و تخفیف های موجود در مصرف انرژی بهره مند شوند.

گفتنی است شرکت های نرم افزاری که تا کنون با شرایط قبلی موفق به دریافت پروانه بهره برداری نرم افزار نشده اند می توانند ، مجددا به سامانه www.amarsanat.mimt.gov.ir/software رجوع کنند. (متن دستورالعمل در این سامانه قابل مشاهده است.)

همچنین متقاضیان می توانند، در این خصوص گروه توسعه صنعت فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت با شماره تلفنهای ۸۵۱۹۳۹۱۵ و ۸۵۹۱۳۵۸۹ پاسخگوی متقاضیان می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *